Najlepsze odkurzacze tradycyjne
Ranking odkurzaczy 2024

Według naszych badań i analiz Wybraliśmy produkty, które uzyskały wysokie oceny pod względem parametrów, na podstawie których je oceniamy, ale nie jest to wyczerpująca lista wszystkich produktów na rynku.

Wybór produktów jest oparty na analizie i badaniach..., ale w artykule znajdują się wyłącznie produkty oferowane przez naszych partnerów handlowych. Artykuł ma zatem charakter reklamowy. Przeczytaj tutaj jak partnerstwa sponsorowane wpływają na kolejność naszych produktów. Domyślnie nasze artykuły zawierają testy i recenzje z wiarygodnych źródeł zewnętrznych, a nie ze źródeł własnych. Czytaj więcej

5 Przeanalizowanych produktów
Na podstawie analiz
Przez specjalistów ds. badań Za ProduktowRanking to wyspecjalizowany zespół ekspertów w dziedzinie dóbr konsumpcyjnych, którego głównym zadaniem jest jak najlepsze doradztwo w znalezieniu najlepszego produktu dla Twoich potrzeb.
ZAPOWIEDŹ Artykuł jest oparty na badaniach rynku, ale zawiera elementy sponsorowane, w tym linki reklamowe, dlatego należy go traktować jako reklamę.

Czysty dom to szczęśliwy dom, a jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest odkurzanie. Odkurzacze są zaprojektowane do usuwania brudu, kurzu i zanieczyszczeń z podłóg, dywanów czy tapicerki. Postęp technologiczny sprawił, że obecne urządzenia znacznie się różnią od swoich pierwowzorów i oferują szeroki zakres funkcji spełniających różne potrzeby związane z czyszczeniem.

Przy wyborze odkurzacza należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby w zakresie sprzątania. Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów odkurzaczy; klasyczne, bezprzewodowe czy roboty sprzątające wyposażone w zaawansowane technologie. Ten artykuł zawiera opis czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia dla siebie. Wyróżnione zostały też najlepsze modele na podstawie kryteriów takich jak typ odkurzacza, dodatkowe funkcje i końcówki, koszt oraz opinie klientów.

5 najlepszych odkurzaczy 2024:

Jak oceniamy i wybieramy produkty

Porównujemy wiele uznanych produktów i marek. Współpracujemy z licznymi znaczącymi sprzedawcami i chociaż może to wpływać na wybór produktów do artykułu, nasze rekomendacje są oparte na profesjonalnej ocenie najlepszych propozycji przez zespół redakcyjny.

Nasz zespół badawczy ocenia produkty pod względem takich kryteriów, jak:

  1
 • Testy produktów ze źródeł eksperckich i magazynów konsumenckich
 • 2
 • Opinie klientów o produkcie
 • 3
 • Cechy i specyfikacje produktu
 • 4
 • Gwarancje, obsługa i reputacja dystrybutora produktu
 • 5
 • Nasza wiedza i dane na temat tego, co preferują nasi czytelnicy

Powyższe elementy są zestawiane z ceną i jakością. Należy zaznaczyć, że kolejność nie jest równoznaczna z klasyfikacją produktów, ale raczej z przeglądem kilku najlepszych ofert dostosowanych do różnych potrzeb.

Nasze wyróżnienia, takie jak "Najlepszy ekonomiczny wybór", "Najlepszy model bezprzewodowy", "Wysoki stosunek jakości do ceny" itp. - są indywidualną, niezależną oceną specjalistów od analizy opartą na wyżej wymienionej metodzie w danym czasie

Przegląd: Obszerne porównanie wybranych odkurzaczy tradycyjnych

Najlepszy mały odkurzacz o dużej mocy test-guiden

Etykiety te są indywidualną, niezależną oceną specjalistów od analizy, opartą na wspomnianej wcześniej metodologii.

Miele Boost Cx1 PowerLine - odkurzacz do wymagających zadań

 • Najlepszy kompaktowy odkurzacz wg TrustedReviews.com
 • Wysoka moc w małym rozmiarze wg Standard.co.uk
 • 5/5 na t3.com i RealHomes.com
 • 4,5/5 na TechRadar.com
 • 4,6/5 na Google Shopping

W tym odkurzaczu Miele zastosowano technologię Vortex, która wytwarza ogromną prędkość przepływu ponad 100 km/h na godzinę, dzięki czemu cięższe zanieczyszczenia i drobny pył mogą być bardzo skutecznie oddzielone. Jest to z reguły najlepsze rozwiązanie do głębokiego czyszczenia dywanów i wykładzin, ale sprawia, że ogólne usuwanie osadzonego brudu i kurzu jest również bardziej praktyczne. Wszystko to zapewnia najlepsze rezultaty sprzątania, które w połączeniu z potężną mocą dorównują dużym modelom z górnej półki cenowej.

Miele Boost Cx1 PowerLine
Najlepszy mały odkurzacz o dużej mocy

Dzisiejsze najlepsze ceny i oferty dla Miele Boost Cx1 PowerLine:

 • Wielostopniowy system filtracji
 • Uniwersalna końcówka podłogowa
 • Lepszy przepływ dzięki technologii Vortex

Recenzja: Szczegółowa recenzja Miele Boost Cx1 PowerLine

Detale

  • Workowy/bezworkowy: Bezworkowy
  • Pojemność zbiornika na kurz: 1 L
  • Moc silnika: 890 W
  • Poziom dźwięku: 78 dB
  • Wymiary: 28 x 40 x 28 cm
  • Waga: 7,8 kg
  • Filtr HEPA: Nie

Mocny silnik
Ten bezworkowy model jest wyposażony w łatwy do opróżnienia zbiornik na kurz o pojemności 1L, który może wypuścić zanieczyszczenia za pomocą jednego kliknięcia, dzięki czemu jest wygodny w użyciu i utrzymaniu. Chociaż 1-litrowa pojemność jest stosunkowo przeciętna w porównaniu z innymi odkurzaczami w swojej klasie, nadrabia to mocą 890 W, która czyni go jednym z najmocniejszych tradycyjnych odkurzaczy na rynku. Oznacza to zasadniczo, że będzie w stanie poradzić sobie z trudniejszymi zadaniami związanymi z czyszczeniem, takimi jak usuwanie osadzonego brudu z dywanów czy czyszczenie sierści zwierząt domowych.

Wygodne w użyciu ssawki
Odkurzacz Miele Boost Cx1 PowerLine jest zaopatrzony w uniwersalną ssawkę do podłogi, która idealnie nadaje się do czyszczenia rozmaitych powierzchni, od twardych podłóg po wykładziny i dywany. W pakiecie znajdują się jednak jeszcze trzy inne końcówki, z których każda przeznaczona jest do konkretnego zadania. Praktyczna ssawka do mebli jest idealna do odkurzania sof i foteli, natomiast szczelinówka pomaga w czyszczeniu wąskich miejsc, do których inaczej trudno dotrzeć. Szczotka ssąca to praktyczna opcja do delikatnego odkurzania różnych powierzchni, dzięki czemu jest to uniwersalne narzędzie dla każdego domu.

Kilka stopni filtracji dla lepszej jakości powietrza
Kolejnym ważnym aspektem tego odkurzacza jest jego wielostopniowy system filtracji, który obejmuje filtr wstępny silnika, filtr drobnego pyłu oraz filtr Hygiene AirClean. System ten wychwytuje 99,95% cząsteczek o wielkości do 0,5 mikrona, w tym roztocza, pyłki i sierść zwierząt domowych, aby poprawić jakość powietrza i zmniejszyć ilość alergenów w Twoim domu.

Co mówią użytkownicy i eksperci o Miele Boost Cx1?

Odkurzacz otrzymał wysokie pochwały zarówno od użytkowników, jak i ekspertów z branży sprzątającej. Według TrustedReviews.com jest to najlepszy kompaktowy odkurzacz na rynku, który został przetestowany pod kątem odkurzania mąki, kociej sierści i ryżu na różnych rodzajach podłóg, gdzie wszystko znakomicie wyczyścił, nie pozostawiając za sobą żadnego śladu. 

Dodatkowo, portal Standard.co.uk pochwalił dużą moc odkurzacza przy niewielkich rozmiarach, co czyni go doskonałym wyborem do gruntownego sprzątania w mniejszych domach. Zwórcili również uwagę, że możliwe jest dodanie filtra HEPA, jeśli ktoś ma w domu alergika.

Na stronach t3.com i RealHomes.com model ten otrzymał ocenę 5/5, wyróżniając się w testach na dywanie, a także wokół ostrych narożników. TechRadar.com przyznał odkurzaczowi ocenę 4,5/5, chwaląc jego uniwersalną ssawkę podłogową, która umożliwia szybkie i łatwe przełączanie między rodzajami podłóg, a także wbudowany klips do przechowywania narzędzi, który Miele nazywa Vario-Clip. Dzięki temu końcówki do szczelin, kurzu i tapicerki są zawsze pod ręką.

Miele Boost Cx1 otrzymał ocenę 4,6/5 w Google oraz 4,5/5 na Amazonie, przy czym użytkownicy chwalą sobie jego silne ssanie, łatwy do opróżnienia pojemnik na kurz oraz szeroki wachlarz ssawek.  Chociaż niektórzy komentowali, że długi wąż może sprawić, że czyszczenie schodów będzie nieco kłopotliwe, inni zgadzają się, że jest to niewielka cena za inaczej ,,lekki, ale trwały odkurzacz, który służy do wielofunkcyjnego użytku”.

Więcej na temat Miele Boost Cx1 PowerLine

Detale

 • Workowy/bezworkowy: Bezworkowy
 • Pojemność zbiornika na kurz: 1 L
 • Moc silnika: 890 W
 • Poziom dźwięku: 78 dB
 • Wymiary: 28 x 40 x 28 cm
 • Waga: 7,8 kg
 • Filtr HEPA: Nie

zalety

 • Cztery poziomy ssania
 • Łatwe przełączanie pomiędzy różnymi rodzajami podłóg
 • Stabilny i łatwy w manewrowaniu
 • Szybkie opróżnianie za pomocą jednego kliknięcia

wady

 • Konieczność częstego opróżniania z powodu małego pojemnika
 • Długi wąż może utrudniać czyszczenie schodów

Werdykt redakcji

Podsumowując, odkurzacz Miele Boost Cx1 PowerLine posiada cztery poziomy ssania oraz stabilną i zwrotną konstrukcję, która pozwala na łatwe przestawienie się między rodzajami podłóg. Dodatkowo funkcja szybkiego opróżniania za pomocą jednego kliknięcia zapewnia bezproblemowe sprzątanie. Choć ze względu na niewielki rozmiar pojemnika może on wymagać częstego opróżniania, jest to niewielka niedogodność w porównaniu z wysoką mocą ssania 890 W i zaawansowanym systemem filtracji, który zapewni skuteczne zbieranie różnych zabrudzeń wewnątrz domu. Biorąc pod uwagę dobre wyniki internetowych testów w zbieraniu zanieczyszczeń i nasz dokładny research, możemy stwierdzić, że jest to wartościowa inwestycja dla każdego, kto szuka niezawodnego i skutecznego rozwiązania do sprzątania.

Najlepszy odkurzacz według testów test-guiden

Etykiety te są indywidualną, niezależną oceną specjalistów od analizy, opartą na wspomnianej wcześniej metodologii.

Electrolux PD91 Animal - dobry odkurzacz dla właścicieli zwierząt

 • Zwycięzca w niezależnym duńskim panelu testowym
 • Zwycięzca w niezależnym szwedzkim panelu testowym
 • 4,7/5 na Google Shopping

To wydajne i eleganckie urządzenie jest wyposażone w automatyczną regulację mocy. Zwiększa ona lub zmniejsza się w zależności od czyszczonej powierzchni, zapewniając optymalną wydajność czyszczenia bez konieczności ręcznej modyfikacji. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w domach, w których znajdują się dywany, twarde drewno i płytki, a także w domach wymagających częstego sprzątania ze względu na zwierzęta domowe lub dzieci.

Electrolux PD91 Animal
Najlepszy odkurzacz według testów

Dzisiejsze najlepsze ceny i oferty dla Electrolux PD91 Animal:

 • Technologia FlowMotion z oświetleniem LED
 • Automatyczna regulacja siły ssania
 • Filtr HEPA

Recenzja: Szczegółowa recenzja Electrolux PD91

Detale

  • Workowy/bezworkowy: Workowy
  • Pojemność zbiornika na kurz: 5 L
  • Moc silnika: 550 W
  • Poziom dźwięku: 69 dB
  • Wymiary: 30,5 x 51 x24 cm
  • Waga: 8,6 kg
  • Filtr HEPA

Przyjazny dla alergików
Jedną z wyróżniających się cech odkurzacza Electrolux PD91 jest jego aprobata przez Stowarzyszenie Astmy i Alergii. Oznacza to, że odkurzacz został przetestowany i zatwierdzony w celu spełnienia surowych norm dotyczących usuwania alergenów i innych substancji drażniących z powietrza. Dodatkowo model ten posiada filtr HEPA, którego zadaniem jest wychwytywanie nawet najmniejszych cząsteczek kurzu, co zapewnia, że Twój dom jest czysty i sterylny. Na dodatek ma on uchwyt CleanLift do higienicznej wymiany worka, a także wskaźnik wymiany filtra i worka, które zapewniają łatwą obsługę.

Proste manewrowanie dzięki wielu końcówkom
Technologia FlowMotion ułatwia omijanie wszelkich obiektów podczas odkurzania, a umieszczenie ustawień siły ssania w górnej części uchwytu eliminuje konieczność schylania się w celu jej regulowania. W połączeniu z pokrytymi gumą kółkami XL poruszanie się tym odkurzaczem wokół mebli, narożników i innych przeszkód nie będzie stanowiło problemu. Gumowa powłoka na kółkach pomaga również zapobiegać uszkodzeniom podłóg, zwłaszcza twardego drewna lub innych delikatnych powierzchni, które mogłyby zostać porysowane przez twarde plastikowe kółka. Ponadto odkurzacz jest wyposażony w szereg końcówek, w tym ssawkę podłogową (do czyszczenia dywanów i twardych podłóg), szczotkę do mebli (delikatne powierzchnie), ssawkę do tapicerki i materiałów, ssawkę turbo (dla dodatkowej mocy czyszczenia) i rurę teleskopową (umożliwia dostosowanie długości rury ssącej do Twojego wzrostu i potrzeb czyszczenia).

Pięć litrów pojemności i automatyczna regulacja ssania
Model ten znany jest również z technologii zoptymalizowanego przepływu powietrza, która wraz z workiem próżniowym o pojemności 5 L zapewnia wyjątkową skuteczność w czyszczeniu dywanów i sierści zwierząt domowych przez długi czas. Moc silnika wynosi 550 W, co jest na nieco niższym poziomie, biorąc pod uwagę niektóre modele w podobnym przedziale cenowym. Warto jednak zauważyć, że siła ssania odkurzacza zależy również od czynników, takich jak konstrukcja końcówki ssącej, wydajność systemu filtracji i innych elementów, takich jak regulowana moc ssania, którą ten model oferuje. Silnik o mocy 550 W można uznać za dobry wybór w przypadku odkurzacza tradycyjnego, ponieważ jest on nadal wystarczająco mocny, aby poradzić sobie z większością zadań związanych z czyszczeniem, w tym z usuwaniem sierści zwierząt domowych, oraz zabrudzeń z dywanów, chodników i twardych podłóg.

Co mówią użytkownicy i eksperci o Electrolux PD91?

Użytkownicy wystawili odkurzaczowi pozytywne recenzje, w wyniku czego uzyskał on ocenę 4,7/5 na Google Shopping. Główne aspekty, na które internauci zwrócili uwagę to bardzo praktyczne uruchamianie i zatrzymywanie wybranej mocy, które odbywa się za pomocą uchwytu, cicha praca i zakres ssawek do różnych powierzchni. 

Inne komentarze wspominają, że jest on szczególnie skuteczny w przypadku sierści psów i kotów, podczas gdy inni twierdzą, że bardzo długi przewód pozwala im oczyścić nim całe mieszkanie.

Więcej na temat Electrolux PD91 Animal

Detale

 • Workowy/bezworkowy: Workowy
 • Pojemność zbiornika na kurz: 5 L
 • Moc silnika: 550 W
 • Poziom dźwięku: 69 dB
 • Wymiary: 30,5 x 51 x24 cm
 • Waga: 8,6 kg
 • Filtr HEPA

zalety

 • Ergonomiczny uchwyt z pilotem zdalnego sterowania
 • Pokryte gumą kółka XL ułatwiające manewrowanie
 • Rączka CleanLift do higienicznej wymiany worków
 • Wskaźnik wymiany filtra i worka

wady

 • Cięższy model

Werdykt redakcji

Ogólnie rzecz biorąc, odkurzacz workowy Electrolux PD91 jest przyjaznym dla alergików, wszechstronnym narzędziem do sprzątania, które oferuje wiele funkcji ułatwiających i usprawniających odkurzanie. Dzięki wygodnemu uchwytowi i zdalnemu sterowaniu można łatwo zmieniać ustawienia bez konieczności schylania się, a rączka CleanLift umożliwia higieniczną wymianę worka. Ponadto pokryte gumą kółka XL i różne akcesoria sprawiają, że manewrowanie wokół mebli i przeszkód nie wymaga wysiłku. Mimo że jest ciężki, nadrabia to efektywnym odkurzaniem, które sprawdziło się w wielu specjalistycznych testach. Biorąc wszystko pod uwagę, uważamy, że ten model należy uznać za najlepszy wybór dla tych, którzy cenią sobie wygodę, wydajność i wszechstronność przy sprzątaniu.

Numatic HVR160 - odkurzacz o dużej pojemności

 • Najlepszy stosunek jakości do ceny wg RealHomes.co.uk i Telegraph.co.uk
 • 4,5/5 na TechAdvisor.com i TrustedReviews.com
 • 4,8/5 na Amazonie

Dzięki imponującej pojemności 6 litrów, Henry Numatic HVR160 z łatwością poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami związanymi z czyszczeniem. Idealnie nadaje się dla zapracowanych gospodarstw domowych lub większych przestrzeni komercyjnych, model ten oferuje do pięciu razy większą pojemność niż niektóre modele bezworkowe i jest zaprojektowany tak, aby ułatwić pracę z brudem, kurzem i pozostałościami w większości domów.

Dzisiejsze najlepsze ceny i oferty dla Numatic HVR160 :

 • Duża pojemność 6 l
 • Samozamykająca się klapka dla higienicznego opróżniania
 • Unikalna obudowa

Recenzja: Szczegółowa recenzja Numatic HVR160.

Detale

  • Workowy/bezworkowy: Workowy
  • Pojemność zbiornika na kurz: 6 L
  • Moc silnika: 620 W
  • Poziom dźwięku: 72 dB
  • Wymiary: 32 x 34 x 34,5 cm
  • Waga: 7,5 kg
  • Filtr HEPA: Nie

Higieniczne opróżnianie
Oceniony jako najbardziej niezawodna marka odkurzacza w Wielkiej Brytanii, HVR160 został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyjątkową wydajność czyszczenia przy minimalnym wysiłku. Po pierwsze, odkurzacz posiada innowacyjną zakładkę samouszczelniającą, która zamyka cały kurz w worku, dzięki czemu opróżnianie odkurzacza jest bezproblemowym procesem. Jest to świetna wiadomość dla osób cierpiących na alergie lub chcących utrzymać swój dom bez kurzu.

Wbudowany schowek na akcesoria dla łatwego dostępu
Ponadto odkurzacz posiada wbudowany pojemnik na narzędzia, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć wszystkie niezbędne końcówki pod ręką, co ułatwia przechodzenie między różnymi powierzchniami. Mówiąc o końcówkach, odkurzacz ten jest wyposażony w wiele narzędzi, w tym końcówkę do dywanów i twardych podłóg, szczelinówkę, szczotkę do kurzu, szczotkę do tapicerki i rurę przedłużającą. Dzięki temu zestawowi użytkownicy mogą z łatwością czyścić wszystko, od podłóg i dywanów po obicia i wnęki.

Wysoka moc ssania
Jeśli chodzi o moc ssania, Henry Numatic HVR160 nie rozczarowuje. Z mocą 680 W, ten odkurzacz jest bardzo skuteczny we wciąganiu zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Częściowo przyczyną tej mocy jest to, że Henry nie ma żadnych zmotoryzowanych narzędzi do mieszania brudu. Zamiast tego, polega na starej dobrej mocy ssania, aby wyciągnąć brud z dywanów i twardych podłóg. Chociaż model ten nie posiada dodatkowego filtra HEPA, który jest dołączony do odkurzacza Henry Allergy, wciąż jest wystarczającą opcją dla standardowego gospodarstwa domowego bez alergików.

Co mówią użytkownicy i eksperci o Numatic HVR160?

Zarówno RealHomes.co.uk jak i Telegraph.co.uk zgadzają się, że ten odkurzacz ma świetny stosunek jakości do ceny i jest jednym z najlepszych odkurzaczy, jakie można kupić w tym przedziale cenowym. W swoich testach stwierdzili, że HVR160 skutecznie czyścił różne zabrudzenia, takie jak okruchy chipsów i talk, pokazując swoją imponującą moc czyszczenia.

Eksperckie recenzje na stronach TechAdvisor.com i TrustedReviews.com oceniły go na 4,5/5, uznając, że może być uciążliwy w poruszaniu się po ciasnych przestrzeniach. Jednak jego niezawodność, solidna jakość wykonania i doskonałe zbieranie, nawet na dywanach, sprawiają, że jest to świetny wybór dla tych, którzy cenią sobie naprawdę dokładne sprzątanie.

Użytkownicy na Amazonie również wysoko ocenili Henry’ego, przyznając mu imponujące 4,8 na 5 gwiazdek w 14 000 ocenach z całego świata. Użytkownicy chwalili między innymi głównie mocne ssanie odkurzacza, łatwe opróżnianie i odpowiednio długi kabel przedłużający.

Więcej na temat Numatic HVR160

Detale

 • Workowy/bezworkowy: Workowy
 • Pojemność zbiornika na kurz: 6 L
 • Moc silnika: 620 W
 • Poziom dźwięku: 72 dB
 • Wymiary: 32 x 34 x 34,5 cm
 • Waga: 7,5 kg
 • Filtr HEPA: Nie

zalety

 • Różnorodność końcówek do czyszczenia różnych powierzchni podłogowych
 • Długi kabel o długości 10 m
 • Wbudowany schowek na narzędzia ułatwiający przemieszczanie
 • Uznany za najbardziej niezawodną markę odkurzaczy w Wielkiej Brytanii

wady

 • Ciężki do podniesienia, gdy jest pełny
 • Może być trudny do przechowywania i manewrowania w ciasnych miejscach

Werdykt redakcji

Jak stwierdził portal TrustedReviews.com, Henry Numatic HVR160 to nie tylko urocza buzia – to wyjątkowo mocny odkurzacz z ogromnymi workami. Począwszy od innowacyjnej, samozamykającej się klapki, poprzez solidną jakość wykonania, aż po pojemność 6 litrów, uważamy, że ten odkurzacz to świetna inwestycja dla każdego, kto chce mieć niezawodnego i wydajnego towarzysza do sprzątania większych powierzchni. Należy jednak pamiętać, że HVR160 może być nieco ciężki do podniesienia, gdy jest pełny. Dla niektórych użytkowników może to być minus, ale uważamy, że waga jest niewielkim kompromisem dla rzadkiego usuwania worków.

Dobry odkurzacz do zwykłego sprzątania test-guiden

Etykiety te są indywidualną, niezależną oceną specjalistów od analizy, opartą na wspomnianej wcześniej metodologii.

Philips FC9331/09 - odkurzacz kompaktowy

 • 4,5/5 na Google Shopping
 • 4,5/5 na Amazonie

Model ten wyposażony jest w innowacyjną technologię PowerCyclone 5, która oddziela brud od powietrza za jednym zamachem, maksymalizując przepływ powietrza i wydajność, aby zapewnić głębsze i dokładniejsze czyszczenie dywanów, drewnianych podłóg lub tapicerki.

Philips FC9331/09
Dobry odkurzacz do zwykłego sprzątania

Dzisiejsze najlepsze ceny i oferty dla Philips FC9331/09:

 • Kompaktowa i przyjazna dla użytkownika obsługa
 • Unikalna technologia PowerCyclone 5
 • 3 czynności sprzątające w jednym ruchu dzięki dyszy TriActive

Recenzja: Szczegółowa recenzja Philips FC9331/09

Detale

  • Workowy/bezworkowy: Bezworkowy
  • Pojemność zbiornika na kurz: 1,5 L
  • Moc silnika: 650 W
  • Poziom dźwięku: 76 dB
  • Wymiary: 28,5 x 41 x 23,8 cm
  • Waga: 6,1 kg
  • Filtr HEPA

Dokładne czyszczenie za jednym razem
Wyróżniającą cechą tego modelu jest ssawka TriActive, która umożliwia wykonanie trzech etapów czyszczenia jednocześnie. W przeciwieństwie do standardowej ssawki, która może jedynie rozproszyć kurz i większe okruchy, bez faktycznego ich odkurzania, ta końcówka została zaprojektowana tak, aby zapobiec takim problemom. Jej kanały powietrzne w kształcie litery Z umożliwiają skuteczne wychwytywanie zarówno dużych, jak i małych cząsteczek brudu. W rezultacie można uniknąć konieczności wielokrotnego odkurzania tego samego obszaru, co ostatecznie prowadzi do szybszego i bardziej efektywnego sprzątania. Dodatkowo odkurzacz jest wyposażony w specjalną końcówkę do twardych podłóg, szczotkę 2 w 1 i małą końcówkę oraz szczelinówkę, co daje Ci wszystkie akcesoria, których potrzebujesz, aby poradzić sobie z każdym zadaniem związanym ze sprzątaniem w domu.

Zdrowe środowisko wewnętrzne
Odkurzacz Philips jest wyposażony w filtr antyalergiczny HEPA, który wychwytuje ponad 99% cząsteczek i zapewnia zdrowe warunki w pomieszczeniach. To świetna wiadomość dla alergików, ponieważ pozwala to łatwiej oddychać i cieszyć się czystym, świeżym powietrzem w domu. Filtr należy wymieniać co dwa lata, aby zapewnić optymalną wydajność i czystość. 

Spory pojemnik na kurz
Chociaż zbiornik na kurz o pojemności 1,5 l wymaga nieco częstszego opróżniania w porównaniu z modelami z workiem 5+, to jest to wciąż dobry rozmiar, zwłaszcza w przypadku odkurzacza o kompaktowej konstrukcji. Może pochwalić się mocą 650 W, co jest powszechną i przyzwoitą wartością na rynku. Nadaje się do większości domów i może skutecznie wykonywać codzienne zadania związane z czyszczeniem.

Co mówią użytkownicy i eksperci o Philips FC9331/09?

Philips FC9331/09 jest znany ze swojego mocnego ssania, które zostało wyróżnione przez wielu użytkowników. Odkurzacz z łatwością radzi sobie z różnymi powierzchniami i rodzajami zanieczyszczeń, pozostawiając dom w czystości. Jednak potężne ssanie oznacza również, że odkurzacz może być nieco głośny, co zostało potwierdzone przez kilku internautów. 

Dodatkowo kompaktowa konstrukcja odkurzacza została doceniona przez klientów, gdyż można go łatwo schować i zaoszczędzić miejsce. Ta cecha jest szczególnie przydatna dla tych, którzy mieszkają w niewielkich mieszkaniach lub domach z ograniczoną przestrzenią. Użytkownicy oceniają ten model na 4,5/5 gwiazdek na Amazonie i 4,5/5 według zgromadzonych przez Google recenzji użytkowników z różnych sklepów internetowych.

Więcej na temat Philips FC9331/09

Detale

 • Workowy/bezworkowy: Bezworkowy
 • Pojemność zbiornika na kurz: 1,5 L
 • Moc silnika: 650 W
 • Poziom dźwięku: 76 dB
 • Wymiary: 28,5 x 41 x 23,8 cm
 • Waga: 6,1 kg
 • Filtr HEPA

zalety

 • Lekka konstrukcja
 • Filtr antyalergiczny
 • Higieniczne opróżnianie jedną ręką
 • Brak konieczności wymiany worka, ponieważ kurz zbiera się w pojemniku
 • Dobra siła ssania

wady

 • Głośny z powodu dużej siły ssania
 • Nieco sztywny wąż

Werdykt redakcji

Podsumowując, jesteśmy przekonani, że odkurzacz Philips PowerPro Compact FC9331/09 zasługuje na miejsce na naszej liście. Zdobywa punkty za wyjątkową technologię PowerCyclone 5, moc 650 W, ssawkę TriAktiv, która zbiera kurz oraz filtr antyalergiczny wychwytujący ponad 99% cząsteczek, zapewniając zdrowe powietrze w pomieszczeniach. Stwierdziliśmy jednak, że wąż jest nieco sztywny, ale można to również postrzegać jako pozytywny aspekt, ponieważ sztywność węża pomaga zapobiegać zużyciu, zapewniając, że odkurzacz może utrzymać swoją moc ssania i skuteczność z biegiem czasu.

Dobry model przyjazny dla użytkownika test-guiden

Etykiety te są indywidualną, niezależną oceną specjalistów od analizy, opartą na wspomnianej wcześniej metodologii.

Electrolux UltraOne EUO9GREEN

 • 4,4/5 na Google Shopping
 • 4,2/5 na Amazonie

Dzięki ogromnemu zasięgowi, wynoszącemu 12 metrów, urządzenie to jest idealne dla osób posiadających duże domy lub każdego, kto chce pokryć duży obszar bez konieczności ciągłego przełączania gniazdek elektrycznych.

Electrolux UltraOne EUO9GREEN
Dobry model przyjazny dla użytkownika

Dzisiejsze najlepsze ceny i oferty dla Electrolux UltraOne EUO9GREEN:

 • Hipoalergiczny filtr HEPA
 • Duży promień działania wynoszący 12 m
 • Wykonany w 70% z przetworzonego plastiku

Recenzja: Szczegółowa recenzja Electrolux UltraOne EUO9GREEN

Detale

  • Workowy/bezworkowy: Workowy
  • Pojemność zbiornika na kurz: 5 L
  • Moc silnika: 850 W
  • Poziom dźwięku: 65 dB
  • Wymiary: 30,7 x 50,2 x 25,5 cm
  • Waga: 5,8 kg
  • Filtr HEPA: Nie

Klasyczny model
Model EUO9Green należy do serii UltraOne firmy Electrolux, która charakteryzuje się posiadaniem specjalnej technologii SilentAir, co oznacza, że odkurzacz ma wysoki przepływ powietrza i dużą siłę ssania. Poziom głośności także utrzymuje się na niskim poziomie 65 dB. Jest to jeden z najbardziej klasycznych odkurzaczy na rynku zarówno pod względem wyglądu, jak i wymiarów. Model ten posiada obudowę na kółkach, w której znajduje się zarówno silnik, jak i worek do odkurzacza. Wiele nowoczesnych odkurzaczy posiada obecnie pojemnik na kurz zamiast worka, ale ten model nadal korzysta z tradycyjnej opcji. Worek jest jednak niezwykle pojemny, a jego pojemność to aż 5 litrów.

Wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu
Aż 70% części odkurzacza zostało wyprodukowane z odpadów pochodzących z recyklingu, a jego roczne zużycie energii wynosi zaledwie 26,8 kWh. Model ułatwia również odkurzanie, ponieważ posiada dwa duże tylne koła i mniejsze koło nosowe, które można obracać o 360 stopni. Oznacza to, że odkurzacz podąża za Twoimi ruchami, więc nie musisz go szarpać, aby go przeciągnąć. 

Przyjazny dla alergików
Do odkurzacza EUO9GREEN dołączone są dwie ssawki: ssawka FlowMotion oraz ssawka AeroPro ParkettoPro. Otrzymujesz również akcesorium 3 w 1 z końcówką do szczelin, szczotkową i do mebli, dzięki czemu możesz korzystać z niego niemal wszędzie. Filtr w odkurzaczu to tzw. filtr Allergy Plus, który filtruje cząsteczki z powietrza zasysanego do odkurzacza. Zatrzymuje on szkodliwe cząsteczki i przepuszcza tylko czyste powietrze, dlatego ten odkurzacz jest dobrą alternatywą dla alergików.

Co mówią użytkownicy o Electrolux UltraOne EUO9GREEN?

Jedną z wyróżniających się cech odkurzacza UltraOne EUO9GREEN, na którą zwrócili uwagę użytkownicy, jest poręczność, która ułatwia manewrowanie nim w domu. Użytkownicy komentowali również jego ergonomiczną konstrukcję z wygodnym uchwytem, który pozwala na swobodne trzymanie i przenoszenie.

Pomimo potężnych możliwości ssania, UltraOne EUO9GREEN jest zaskakująco lekki, dzięki czemu można go łatwo przenosić po schodach lub z pokoju do pokoju. Niektórzy użytkownicy zauważyli jednak, że kółka na ssawce są nieco sztywne na dywanach, co utrudnia jej przemieszczanie.

Większość użytkowników zgadza się jednak, że UltraOne EUO9GREEN jest tak mocny, że nie ma potrzeby ustawiania go na maksymalną moc na dywanach. W rzeczywistości niektórzy użytkownicy stwierdzili, że siła ssania jest tak duża, że trudno jest poruszać ssawką przy pełnej mocy.

Więcej na temat Electrolux UltraOne EUO9GREEN

Detale

 • Workowy/bezworkowy: Workowy
 • Pojemność zbiornika na kurz: 5 L
 • Moc silnika: 850 W
 • Poziom dźwięku: 65 dB
 • Wymiary: 30,7 x 50,2 x 25,5 cm
 • Waga: 5,8 kg
 • Filtr HEPA: Nie

zalety

 • Dobre ssanie na każdej powierzchni
 • Zmywalny filtr Allergy Plus
 • Technologia SilentAir zapewniająca niski poziom hałasu
 • Przyjazny dla alergików

wady

 • Niektórzy uważają, że uchwyt węża jest dość nieporęczny
 • Kółka na ssawce nie toczą się zbyt płynnie po dywanach

Werdykt redakcji

Krótko mówiąc, odkurzacz Electrolux UltraOne EUO9GREEN ma zdolność pochłaniania brudu i zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni i jest idealnym wyborem dla zapracowanych rodzin i właścicieli zwierząt.

Zmywalny filtr Allergy Plus i technologia SilentAir sprawiają, że urządzenie jest odpowiednie także dla alergików i osób, którym zależy na cichym i spokojnym odkurzaniu. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że uchwyt węża może być niezgrabny do trzymania, ale rekompensuje to wiele innych, pozytywnych cech odkurzacza UltraOne EUO9GREEN. Jest to model bardzo przyjazny dla użytkownika, który oferuje wyjątkową moc czyszczenia i komfort.

5 rzeczy do rozważenia przed zakupem odkurzacza

 • Rodzaj odkurzacza

  Wybierając rodzaj odkurzacza, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wielkość domu, typ podłogi, dywany, sposób przechowywania itp. Pamiętaj, żeby wybrać model, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom w zakresie sprzątania i wygody użytkowania.

  • Odkurzacze pionowe – stabilne, przewodowe modele o szerokim zasięgu czyszczenia, idealne do większych pomieszczeń i domów z licznymi dywanami. Mogą być jednak zbyt duże, aby sięgnąć pod meble lub wokół schodów.
  • Odkurzacze bezprzewodowe – zasilane bateriami i łatwe do manewrowania modele do wielu rodzajów podłóg. Czas pracy baterii różni się w zależności od urządzenia, a pojemnik o mniejszej objętości w porównaniu do klasycznej wersji będzie wymagał częstszego opróżniania.
  • Odkurzacze tradycyjne – Pełnowymiarowe, przewodowe modele z obudową na kółkach, idealne do podłóg o twardej powierzchni, schodów i obszarów pod meblami. Poradzą sobie również z dywanami o długim włosiu dzięki dodatkowym końcówkom podłogowym. Są większe i trudniejsze do przechowywania, a czyszczenie sporych powierzchni może zająć więcej czasu.
  • Roboty sprzątające – kompaktowe, zasilane silnikiem urządzenia z inteligentnymi czujnikami, automatycznymi szczotkami i możliwością sterowania za pomocą aplikacji na telefon. Nie nadają się do czyszczenia wykładzin i dogłębnego sprzątania. 
  • Odkurzacze ręczne – lekkie urządzenia do szybkiego czyszczenia małych powierzchni, takich jak dywany, meble czy samochody.  Nie mają takiej mocy jak większe modele do bardziej wymagającego sprzątania.
 • Rodzaj zbierania i pojemność

  Odkurzacz może zbierać brud i kurz, na trzy sposoby; do worku, bez worka lub do pojemnika na wodę. 

  Odkurzacze pionowe i tradycyjne mogą być zaprojektowane we wszystkich trzech wariantach. Worki zwykle mieszczą więcej kurzu i są bardziej higieniczne, ponieważ zatrzymują zanieczyszczenia, ale może być trudno określić, kiedy je wymienić. W odkurzaczach bezprzewodowych i innych urządzeniach bezworkowych możesz łatwo wyjąć pojemnik i pozbyć się kurzu, oszczędzając w ten sposób pieniądze na zakupie worków. Wymagają one jednak dodatkowych filtrów (np. filtrów HEPA), które trzeba regularnie czyścić lub wymieniać.

  Warto też zwrócić uwagę na filtry HEPA, które są zbawienne dla alergików i zapewniają bardzo wysoki poziom filtracji powietrza. Ogólnie rzecz biorąc, odkurzacze bezprzewodowe mają mniejszą pojemność (od 03 do 0,7 l), ale są proste w obsłudze i wystarczająco wydajne, aby używać ich jako odkurzaczy głównych. Odkurzacze tradycyjne mają pojemność do 5 l, gdy mają worek i do 1,8 l jeśli nie. Chociaż wybór między tymi dwoma wariantami jest kwestią osobistą, zalecamy modele bezworkowe dla tych, którzy wolą wygodę i mniej zachodu związanego z dbaniem o urządzenie, a opcje workowe dla tych, którzy chcą mieć większą pojemność i ograniczyć uwalnianie kurzu i alergenów z powrotem do powietrza podczas opróżniania worka.

 • Dodatkowe funkcje i końcówki

   Większość odkurzaczy jest wyposażona w różne rodzaje szczotek i ssawek, które ułatwiają czyszczenie poszczególnych powierzchni. Oczywiście istnieje wiele dostępnych końcówek, ale wymienimy tylko te, które można znaleźć w większości odkurzaczy i które są niezbędne do skutecznego sprzątania. 

  • Szczotki obrotowe są idealne, jeśli masz dywany z długim włosiem lub zwierzęta.
  • Szczotka z miękkim włosiem jest przeznaczona do delikatnego odkurzania mebli lub łatwo zarysowujących się przedmiotów. 
  • Przedłużacz zapewni dodatkowy zasięg w narożnikach sufitowych.
  • Długa szczelinówka pasuje do ciasnych przestrzeni, z którymi inne końcówki mogłyby sobie nie poradzić
  • Ssawka do tapicerki usunie kurz i włosy z powierzchni tkanin, takich jak sofy, materace, poduszki i krzesła.

  Oprócz końcówek, warto też zwrócić uwagę na funkcje konkretnych odkurzaczy. Niektóre modele wysokiej klasy są wyposażone w technologię sensoryczną, która dostosowuje moc w zależności od rodzaju podłogi. Część z nich może łączyć się z telefonem, umożliwiając monitorowanie stanu baterii (dotyczy to głównie odkurzaczy bezprzewodowych i robotów sprzątających). Dokonując wyboru, kieruj się tymi cechami i dodatkami, z których będziesz na pewno korzystać, żeby nie wydać zbyt wiele na niepotrzebne akcesoria. 

 • Cena

  Ceny odkurzaczy są bardzo zróżnicowane, przy czym przystępne opcje zaczynają się już od 200 zł za odkurzacz ręczny i dochodzą do 500 zł za warianty bezprzewodowe i tradycyjne. Modele bezprzewodowe, pionowe i tradycyjne w przedziale od 500 do 1000 zł zaspokoją potrzeby większości klientów. Wraz z postępem technologicznym urządzenia w tym przedziale cenowym stają się coraz lepsze pod względem cech i funkcjonalności. Zawsze też możesz się zdecydować na model premium, którego cena może przekroczyć 1200 zł, zwłaszcza w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych i robotów sprzątających.

 • Opinie użytkowników i ekspertów

   W internecie można znaleźć wiele testów, w których eksperci oceniali różne typy odkurzaczy. Testowali je przede wszystkim pod kątem skuteczności czyszczenia poszczególnych powierzchni, łatwości obsługi, poziomu hałasu i trwałości. Sugerujemy także, abyś przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu przeczytał opinie użytkowników, które powiedzą więcej o użyteczności produktu i o tym, jak się sprawdził w zwykłych domach. Aby umożliwić Ci wybór najlepszego urządzenia, uwzględniliśmy wyłącznie modele z oceną powyżej 4,0 oraz te nagrodzone w testach przeprowadzonych przez renomowane strony internetowe.

arrow-more

Jak działa odkurzacz?

Odkurzacze wykorzystują pompę powietrzną do wytworzenia siły ssącej,  która wciąga brud i kurz do wnętrza. Tam zatrzymują się one w worku lub specjalnym pojemniku na kurz. Niektóre odkurzacze mają też obrotową szczotkę, która pomaga poluzować osadzone zanieczyszczenia, dzięki czemu łatwiej je wciągnąć.

Większość odkurzaczy ma dwie główne części: silnik i ssawkę. Silnik zasila pompy, które wytwarzają siłę ssania. Ssawka jest przymocowana do węża, który jest połączony z silnikiem. Przyciska się ją do powierzchni, którą chcesz oczyścić, a silnik zasysa brud, kurz i inne małe cząsteczki. 

Zanieczyszczenia są następnie przepuszczane przez szereg filtrów, a następnie zbierane w worku lub pojemniku. Filtry zapobiegają przedostawaniu się kurzu do silnika i jego uszkodzeniu. Nowsze modele odkurzaczy posiadają często technologię cykloniczną, która odwraca brud  od silnika, dzięki czemu nie zapycha się on.

Niektóre modele mają wiele końcówek, które można wymieniać w zależności od rodzaju powierzchni, na jakiej się pracuje (np. jedna końcówka do podłóg twardych, a druga do dywanów). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o końcówkach i akcesoriach do odkurzacza, zobacz nasz przewodnik.

Jak używać odkurzacza?

Po pierwsze usuń większe śmieci z miejsca, w którym będziesz sprzątać . Zapobiegnie to zapychaniu się odkurzacza i sprawi, że cały proces przebiegnie szybciej i płynniej. 

Kiedy przestrzeń jest już pusta, zacznij odkurzać meble tapicerowane, takie jak kanapy czy krzesła. Odkurz każdy mebel kilka razy, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Nie zapomnij też o odkurzeniu pod meblami. Kurz uwielbia się tam chować, więc pamiętaj, aby je przesunąć i porządnie poodkurzać. Następnie przejdź do dywanów i wykładzin. Zacznij w jednym z rogów pokoju i poruszaj się po linii prostej, aż cała powierzchnia zostanie wyczyszczona. 

Kiedy z nimi skończysz, przejdź do odkurzania twardych podłóg, takich jak płytki czy drewno. Ponownie zacznij od jednego rogu pomieszczenia i pracuj w linii prostej, aż pokryjesz całą przestrzeń. Pamiętaj, by dla uzyskania najlepszych rezultatów przejść przez każdą część kilka razy.

Jeśli Twój odkurzacz ma różne ustawienia, pamiętaj, by dostosować je do podłogi, którą sprzątasz. Na przykład, jeśli czyścisz podłogi drewniane, powinieneś użyć bardziej miękkiego ustawienia, by nie porysować powierzchni. 

Po zakończeniu odkurzania poświęć kilka minut na opróżnienie worka lub pojemnika przed odłożeniem urządzenia. Dzięki temu unikniesz przeładowania odkurzacza i przedłużysz jego żywotność. To już wszystko! 

Jak wyczyścić odkurzacz?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest rozebranie odkurzacza zgodnie z instrukcją producenta. Może się to różnić w zależności od modelu, ale zazwyczaj trzeba wyjąć pojemnik na kurz i odłączyć wąż i głowicę szczotki.

Drugim krokiem jest opróżnienie pojemnika na kurz do kosza na śmieci. Jeśli Twoje urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA (high-efficiency particulate air), sprawdź w instrukcji, czy można go myć, czy trzeba wymienić.  Użyj szczotki z miękkim włosiem, aby usunąć zanieczyszczenia z wnętrza obudowy odkurzacza. Zwróć szczególną uwagę na obszar wokół kółek, ponieważ tam mogą gromadzić się brud i włosy. 

Następnie wilgotną szmatką przetrzyj zewnętrzną część obudowy odkurzacza. Pamiętaj, żeby najpierw odłączyć urządzenie od gniazdka! Kiedy skończysz, złóż ponownie odkurzacz i podłącz go do prądu, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. 

Kto wynalazł odkurzacz?

Odkurzacz został wynaleziony przez Huberta Cecila Bootha w 1901 roku, kiedy stworzył on napędzany silnikiem elektrycznym wentylator, który pomagał usuwać kurz z powietrza w teatrach. W 1907 roku opracował urządzenie, które mogło być używane w gospodarstwach domowych do czyszczenia dywanów poprzez zasysanie uwięzionych w nich cząsteczek brudu. Pierwszy odkurzacz został nazwany „Puffing Billy”, ponieważ podczas pracy wydawał dudniący dźwięk.

Projekt Bootha został wkrótce ulepszony przez innego brytyjskiego wynalazcę, Jamesa Spanglera. Wynalazek Spanglera był znacznie mniejszy i bardziej przenośny niż model Bootha, a w dodatku napędzany był  silnikiem elektrycznym. Spangler otrzymał patent na „Elektryczną zamiatarkę ssącą” w 1909 roku i wkrótce zaczął sprzedawać swoje odkurzacze od drzwi do drzwi.

Pomimo tych wczesnych innowacji, dopiero w latach dwudziestych XX wieku urządzenia te zaczęły zdobywać powszechną akceptację. Zmieniło się to, gdy amerykański biznesmen William Hoover kupił prawa do patentu Spanglera i rozpoczął masową produkcję odkurzaczy pod marką o własnym nazwisku. Sprytne kampanie marketingowe sprawiły, że odkurzanie stało się podstawą życia klasy średniej, a w latach 30. odkurzacz Hoovera znajdował się w prawie każdym amerykańskim domu.

Gdzie wyrzucić odkurzacz?

Jeśli chcesz coś zrobić dla środowiska, oddaj swój stary odkurzacz do recyklingu. Wiele producentów i sklepów z elektroniką prowadzi programy utylizacji, więc wystarczy się z nimi skontaktować, a oni zajmą się resztą. Jedynym minusem jest fakt, że zazwyczaj trzeba wnieść niewielką opłatę. Jeśli nie jest to jednak  przeszkodą, recykling będzie świetnym sposobem na zapewnienie, że Twój stary odkurzacz nie wyląduje na wysypisku śmieci.

W przypadku gdy wolisz jednak nie płacić za utylizację, inną opcją jest oddanie go. Istnieje wiele miejsc, które przyjmują używane odkurzacze, takich jak sklepy z pamiątkami i organizacje charytatywne. Pamiętaj, aby zadzwonić wcześniej i upewnić się, że taki sprzęt się im przyda. Szkoda by przecież było, gdyby Twoja darowizna poszła na marne.

Oczywiście, czasami najłatwiejszą opcją jest po prostu wyrzucenie odkurzacza. Jeśli naprawdę nie da się go naprawić, może to być jedyne rozwiązanie. Pamiętaj jednak, aby najpierw sprawdzić w lokalnym zakładzie gospodarowania odpadami, gdzie możesz to zrobić. Generalnie elektrośmieci nie wolno wyrzucać do normalnego śmietnika, ponieważ grozi to karą, ale w większości miast znajdują się specjalne punkty, które takie odpady przyjmują.

Opinie ekspertów

TrustedReviews.com

TrustedReviews.com to strona internetowa, na której publikowane są specjalistyczne i bezstronne recenzje urządzeń elektronicznych, produktów technologicznych i usług, wśród których znajdują się odkurzacze. Każdy odkurzacz przechodzi identyczny test, aby ocenić jego wydajność na różnych powierzchniach, żywotność baterii (jeśli dotyczy), zużycie prądu i poziom hałasu.

Miele Boost Cx1 PowerLine
Test można zobaczyć tutaj.
Przetestowano w dniu: 15/07/2022

Numatic HVR160
Test można zobaczyć tutaj.
Przetestowano w dniu: 20/05/2020

Standard.co.uk

Standard.co.uk to strona internetowa, która przedstawia wiadomości, rozrywkę, styl życia i treści biznesowe skupione głównie na Londynie i Wielkiej Brytanii. Jest to platforma internetowa gazety Evening Standard. Oprócz zwykłych treści, Standard.co.uk zawiera również recenzje różnych urządzeń gospodarstwa domowego, w tym odkurzaczy. Aby przetestować odkurzacze, eksperci witryny przeprowadzają rygorystyczne testy, aby ocenić siłę ssania, wydajność na różnych powierzchniach, łatwość obsługi i inne czynniki.

Tutaj znajduje się test odkurzaczy tradycyjnych.  

t3.com

T3.com to strona internetowa, która dostarcza wiadomości technologiczne, recenzje i przewodniki zakupowe. Obejmuje ona szeroki zakres tematów, w tym smartfony, laptopy, urządzenia domowe i inne. Jako część ich kategorii o sprzęcie domowym, T3.com również testuje i recenzuje odkurzacze. Aby przetestować odkurzacze, ich eksperci oceniają czynniki takie jak siła ssania, filtracja, poziom hałasu, konstrukcja i łatwość użycia. 

Miele Boost Cx1 PowerLine
Test można zobaczyć tutaj.
Przetestowano w dniu: 27/06/2022

RealHomes.com

RealHomes.com to strona internetowa, która zawiera porady dotyczące ulepszania i renowacji domów, a także recenzje produktów i rekomendacje dla właścicieli mieszkań. Obejmuje ona szeroki zakres tematów, w tym projektowanie wnętrz, ogrodnictwo i technologię dla domu. W ramach recenzji produktów RealHomes.com testuje i ocenia odkurzacze. Testują odkurzacze na różnych powierzchniach, takich jak dywany i twarde podłogi, aby ocenić ich wydajność w różnych warunkach.

Miele Boost Cx1 PowerLine
Test można zobaczyć tutaj .
Testowany w dniu: 27/06/2022

Numatic HVR160
Test można zobaczyć tutaj
Testowany na: 30/05/2022

TechRadar.com

TechRadar.com to strona z wiadomościami technologicznymi i recenzjami, która obejmuje szeroki zakres tematów, w tym smartfony, laptopy, gry, rozrywki domowe i inne. Podczas testowania odkurzaczy oceniają, jak dobrze dany model zbiera wszystkie zanieczyszczenia, od drobnego kurzu i brudu po większe odpadki, takie jak okruchy ciasteczek i płatki śniadaniowe. Porównują również łatwość manewrowania odkurzaczami na dywanach i twardych podłogach.

Miele Boost Cx1 PowerLine
Test można zobaczyć tutaj.
Test przeprowadzono w dniu: 28/07/2022

Telegraph.co.uk

Telegraph.co.uk to strona internetowa zawierająca wiadomości, opinie i treści lifestylowe skierowane do odbiorców w Wielkiej Brytanii. Obejmuje szeroki zakres tematów, w tym politykę, biznes, sport i kulturę. W ramach ich artykułów o stylu życia, Telegraph.co.uk testuje i recenzuje urządzenia AGD, w tym odkurzacze. Aby przetestować odkurzacze, eksperci oceniają czynniki takie jak siła ssania, filtracja, poziom hałasu i ogólna wydajność czyszczenia na różnych powierzchniach. 

Tutaj możesz sprawdzić ich  test najlepszych odkurzaczy cylindrycznych

TechAdvisor.com

TechAdvisor.com to strona technologiczna, która dostarcza recenzje, wiadomości i przewodniki kupna różnych produktów technologicznych, w tym smartfonów, laptopów, tabletów i urządzeń AGD.

W ramach urządzeń domowych TechAdvisor.com testuje i recenzuje również odkurzacze. Aby przetestować odkurzacze, ich eksperci oceniają takie czynniki jak siła ssania, filtracja, poziom hałasu i łatwość obsługi. Testują również odkurzacze na różnych powierzchniach, takich jak dywany i twarde podłogi, aby ocenić ich wydajność w różnych warunkach.

Numatic HVR160
Test można zobaczyć tutaj
Przetestowano w dniu: 09/09/2022

Opinie użytkowników

Google Shopping

Google Shopping to internetowa platforma zakupowa, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie produktów i porównywanie cen u różnych sprzedawców. Wyświetla listy produktów, zdjęcia i ceny w przyjaznym interfejsie oraz zapewnia filtry i opcje sortowania, aby pomóc użytkownikom szybko znaleźć to, czego szukają.

Electrolux PD91 – Recenzje możesz zobaczyć tutaj.
Miele Boost Cx1 PowerLine – Recenzje możesz zobaczyć tutaj.
Philips FC9331/09 – Recenzje możesz zobaczyć tutaj.
Electrolux UltraOne EUO9GREEN – Recenzje możesz zobaczyć tutaj.

Amazon

Amazon to międzynarodowa firma technologiczna, która skupia się przede wszystkim na handlu elektronicznym, przetwarzaniu w chmurze, cyfrowym streamingu i sztucznej inteligencji. Oferuje ogromny wybór produktów, konkurencyjne ceny oraz szybkie i niezawodne opcje wysyłki. Amazon posiada również recenzje i oceny użytkowników, aby pomóc kupującym w podejmowaniu świadomych decyzji.

Numatic HVR160 – Recenzje można zobaczyć tutaj.
Philips FC9331/09 – Recenzje możesz zobaczyć tutaj.
Electrolux UltraOne EUO9GREEN – Recenzje możesz zobaczyć tutaj.

FAQ

Jaki odkurzacz wybrać?
Jeśli chodzi o wybór odkurzacza, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, musisz zdecydować, jaki rodzaj odkurzacza chcesz mieć, a następnie wybrać funkcje, które będziesz wykorzystywać najczęściej i które będą odpowiednie dla Twoich podłóg i dywanów. Ostatecznie, najlepszy odkurzacz dla Ciebie będzie ten, który spełni specyficzne potrzeby Twojego domu.
Odkurzacz używa się do czyszczenia podłóg i tapicerki, a niektóre opcje ręczne są wygodne do sprzątania małych przestrzeni lub czyszczenia punktowego. Ssawka przykładana jest do powierzchni i szczelin w celu usunięcia brudu, podczas gdy silnik zasila wentylator, który wytwarza ssanie, co powoduje wciągnięcie zanieczyszczeń do pojemnika na kurz.
Czego nie należy odkurzać?
Jest kilka rzeczy, których powinno się unikać podczas odkurzania, takich jak mokra karma, duże ilości włosów, monety, spinacze i inne małe przedmioty. Mogą one zapchać odkurzacz i być trudne do usunięcia. Należy unikać też wszystkiego, co jest ostre lub kruche, ponieważ może to uszkodzić urządzenie lub spowodować obrażenia.
Czy powinno się odkurzać codziennie?
Nie, codzienne odkurzanie nie jest konieczne. W sypialniach, zwłaszcza tych wyłożonych dywanami, należy odkurzać co najmniej raz w tygodniu, a w sezonie alergicznym dwa razy.

Oceń ten artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić